poprzedni mecz Rekord Bielsko Biała 11 : 5 GSF Gliwice
następny mecz FC KJ Toruń VS GSF Gliwice

Wracamy na właściwe tory ....

16.02.2020
Wracamy na właściwe tory ... sobota z futsalem !!!
Po wczorajszej wygranej z KS Constract Lubawa 5:2 (2:1) był to ósmy mecz z rzędu bez porażki naszej drużyny licząc do tego 2 mecze Pucharu Polski.
Przed rozpoczęciem meczu nasi zawodnicy z rocznika 2009 rozegrali futsalowy mecz kontrolny z Toszecka Akademia Piłkarska po którym wspólnie z zawodnikami z naszej Akademii Futsalu wzięli udział w eskorcie.
Mecz rozpoczęliśmy tak jak w Lubawie od szybko straconej bramki co motywująco podziałało na naszych zawodników najpierw doprowadzając do remisu po strzale Dominika Wilka a potem po przepięknej akcji i jeszcze ładniejszym strzale Roberta Gładczaka wychodzimy na prowadzenie.
Pierwsza połowa kończy się naszym prowadzeniem 2:1.
W przerwie meczu prezes Tomasz Czok wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Gliwice Panem Markiem Pszonakiem wręczyli pamiątkowe patery i upominki dla zwycięzców Plebiscytu za rok 2019 - ale o tym w osobnym poście.
Druga połowa również rozpoczęła się od straty bramki przez nasz zespół w pierwszej minucie 2 połowy co można było przypuszczać że emocje będą do ostatniej sekundy meczu. Przełomowa była sytuacja z 25 min spotkania w której czerwoną kartkę obejrzał zawodnik gości faulując przed polem karnym Tomka Czecha. Sam poszkodowany uderzył na tyle precyzyjnie że piłka znalazła się w bramce. Na 4:2 podwyższył Dominik Wilk który rozegrał bardzo dobre zawody. Po tej bramce goście wycofali bramkarza co wykorzystali nasi zawodnicy a dokładnie Tomek Czech który skierował piłkę do pustej bramki po świetnym wyrzucie piłki Dawida Barteczki przypieczętowując naszą wygraną.
W meczu było wszystko: przepiękne akcje i bramki, czerwona kartka ,9 żółtych kartek w tym 6 dla naszych zawodników i trenerów