Historyczna bramka Wojtka Kędziory dla GSF w Futsal Ekstraklasie !!!

15.09.2019
W drugiej kolejce Futsal Ekstraklasy GSF Gliwice pokonał 5:1 Gwiazdę Ruda Śląska.
Jest to pierwsze w historii zwycięstwo GSFu w najwyższej futsalowej klasie rozgrywkowej w Polsce.
Mecz był wyrównany tylko do pierwszej bramki, którą w siódmej minucie zdobył Kędziora.
Od tego momentu przewaga podopiecznych trenera Korczyńskiego była coraz widoczniejsza.
Tym bardziej gdy w jedenastej minucie Gładczak podwyższył prowadzenie gospodarzy.
Do przerwy wynik się nie zmienił.
Druga połowa zaczęła się spokojnie, kolejna bramka okazała się kluczową dla losów meczu.
W 33 minucie po indywidualnej akcji gola strzelił Wilk.
Pół minuty później, podłamanych gości dobił Rabiej.
W ostatnich minutach rudzianie wycofali bramkarza i po jednej z akcji strzelili gola, autorstwa Naleśnika.
Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, kapitan Lutecki ustalił wynik końcowy.
GSF : Dawid Barteczka, Łukasz Bogdziewicz - Zbigniew Mirga, Tomasz Lutecki (C), Robert Gładczak, Tomasz Czech, Jakub Węgiel, Wojciech Kędziora, Michał Rabiej, Bartłomiej Sitko, Amadeusz Pasierb, Mateusz Szyszko, Dominik Wilk i Szymon Cichy Trener : Błażej Korczyński
Gwiazda : Aleksander Waszka (C), Patryk Lawacz - Paweł Barański, Jakub Naleśnik, Michał Hyży, Mateusz Mrowiec, Daniel Jagodziński, Marcin Brysz, Piotr Hiszpański, Mateusz Węgrzyn, Bartosz Siadul, Robert Świtoń, Alex Castro i Patryk Widuch Trener : Bartłomiej Noga