poprzedni mecz Futsal Nowiny 4 : 3 GSF Gliwice
następny mecz GSF Gliwice VS Clearex Chorzów

CENNE ZWYCIĘSTWO GSF W ZALEGŁYM MECZU!

17.12.2018
Gliwicki GSF pewnie pokonał opolską Odrę w zaległym meczu grupy południowej Polskiej Ligi Futsalu 4-0 (3-0), umacniając się tym sposobem na pozycji lidera rozgrywek. Zwycięstwo to nie przyszło jednak naszemu zespołowi lekko,łatwo i przyjemnie, ponieważ zespół z Opola pod wodzą także gliwiczanina -Marcina Waniczka i wzmocniony zawodnikami z naszego podwórka czyli Barta Krzywickiego (bramkarz) i Piotra Łopucha znając doskonale nasz zespół i naszych zawodników stawiał zaciekły opór praktycznie przez cały mecz. Na pierwszego gola przyszło więc czekać ponad 10minut ,a odczarował opolską bramkę Amadeusz Pasierb. To rozwiązało nieco przysłowiowy worek z bramkami i do przerwy GSF prowadził 3:0 po celnych trafieniach Dominika Wilka i Tomasza Luteckiego. Walka o końcowy rezultat trwała jednak do końca tego meczu. Naszemu zespołowi mimo wielu okazji udało się zdobyć jeszcze tylko jedną bramkę za sprawą Michała Cygnarowskiego, natomiast ambitnie walczącej do końca opolskiej Odrze nie udało się zaliczyć nawet honorowego trafienia. Zwycięstwo to spowodowało ,ze GSF Gliwice jest już samodzielnym liderem z trzema punktami przewagi nad kolejnym zespołem w tabeli.